چرا لوله های پی وی سی

ایمن، بادوام و مقرون به صرفه، پایدار و قابل بازیافت.

لوله‌های PVC در کاربردهای مختلف لوله‌کشی، از انتقال آب آشامیدنی از طریق محلول‌های زهکشی گرفته تا سیستم‌های پیشرفته آتش‌پاش، استفاده می‌شوند. این محبوبیت به دلیل ترکیبی منحصر به فرد از ویژگی ها است: ایمنی، دوام / کارایی هزینه، عملکرد زیست محیطی و قابلیت بازیافت.

چرا از لوله های پی وی سی استفاده کنیم

لوله های پی وی سی ایمن هستند

لوله های پی وی سی یک انتخاب مطمئن برای حمل و نقل آب آشامیدنی هستند. این به دلیل درجه بی اثر بودن و مقاومت بالای آنها در برابر خوردگی است. بنابراین لوله‌های PVC عاری از آلودگی‌های بیوفیلم هستند که می‌تواند محل رشد باکتری‌ها باشد. لوله های پی وی سی با کمک به تامین آب تمیز برای سلامت عمومی مفید هستند.

جایگزینی مواد ناخواسته

صنعت PVC و لوله‌کشی اروپا تلاشی هدفمند برای جایگزینی مواد ناخواسته انجام داده است. در نتیجه، جایگزینی تثبیت کننده های مبتنی بر سرب در کومپوندهای PVC بکر در سال 2015 تکمیل شد.

سطوح انتقال ناچیز

از آنجایی که پی وی سی زیر دمای انتقال شیشه ای خود (80 درجه سانتیگراد) استفاده می شود، می توان آن را به عنوان یک مانع عملکردی در نظر گرفت که از مهاجرت مواد با وزن مولکولی پایین به آب آشامیدنی جلوگیری می کند. آزمایش‌های مهاجرت سطوح مهاجرت را بسیار کمتر از حد تشخیص مدرن‌ترین تکنیک‌های تحلیلی نشان داده‌اند. در مقاله بررسی شده PVC4Pipes بیشتر بخوانید.

لوله های پی وی سی بادوام و مقرون به صرفه هستند

اولین سیستم‌های لوله‌کشی PVC بیش از 80 سال نصب شد و بیشتر آنها هنوز در حال استفاده هستند. طول عمر مورد انتظار لوله پی وی سی برای لوله های زیرزمینی 100 سال یا بیشتر است. علاوه بر این، سیستم‌های لوله‌کشی PVC نسبت به سایر مواد، میزان شکست بسیار کمتری را نشان می‌دهند. در مقایسه با سایر مواد لوله‌کشی، لوله‌های پی وی سی در طول عمر خود مقرون به صرفه‌ترین انتخاب هستند. این شامل هزینه های خرید لوله، نصب، بهره برداری و نگهداری و برچیدن خط لوله می شود. دوام 100 ساله و هزینه کل مالکیت پایین به این معنی است که شرکت های برق می توانند با خیال راحت PVC را برای زیرساخت لوله کشی خود انتخاب کنند.

لوله های پی وی سی بهترین انتخاب برای محیط زیست هستند

لوله های پی وی سی مزایای زیست محیطی واضحی نسبت به مواد سنتی دارند. از آنجایی که PVC یک پلاستیک کم کربن است، لوله‌های PVC به انرژی کمتر و منابع کمتری برای تولید نیاز دارند. به دلیل وزن کم، انرژی کمتری هنگام حمل و نقل مصرف می شود. لوله های پی وی سی با حداقل نگهداری عمر طولانی دارند و به راحتی قابل بازیافت هستند. بسیاری از لوله های پی وی سی جدید حاوی مواد بازیافتی هستند. به عنوان مثال لوله های سه لایه که در آن لایه هسته از PVC بازیافتی ساخته شده است.

علاوه بر این، سطح فوق العاده صاف لوله های PVC هزینه های پمپاژ و مصرف انرژی را کاهش می دهد و اتصالات بدون نشتی آنها از دست دادن آب جلوگیری می کند. این هم برای محیط زیست و هم برای قبض آب و برق خوب است.

لوله های پی وی سی قابل بازیافت هستند و به طور فزاینده ای بازیافت می شوند

لوله های پی وی سی به راحتی قابل بازیافت هستند و می توانند چندین بار بدون از دست دادن خواص فنی خود بازیافت شوند. هر ساله حدود 80000 تن لوله پی وی سی در اروپا از طریق برنامه بازیافت می شود. این بازیافت برای تولید لوله های جدید و طیف وسیعی از محصولات PVC دیگر استفاده می شود. طرح‌های ردیابی و صدور گواهی برای بازیافت‌ها، درجه بالایی از ایمنی و کیفیت را برای PVC بازیافتی تضمین می‌کند.

استفاده از ضایعات لوله های پی وی سی کهنه

بازیافت پی وی سی باعث ایجاد شغل و صرفه جویی در انرژی و منابع می شود

استفاده از پی وی سی بازیافتی به دستیابی به اهداف بهره وری از منابع کمک می کند و امکان حفظ منابع طبیعی را فراهم می کند. به ازای هر کیلوگرم PVC بازیافتی، 2 کیلوگرم CO2 ذخیره می شود. بر این اساس، صرفه جویی CO2 حاصل از بازیافت پی وی سی در اروپا در حال حاضر بیش از 1.5 میلیون تن CO2 صرفه جویی در سال است که در مجموع از سال 2000 تاکنون 13 میلیون تن ذخیره شده است.

علاوه بر این، نیاز انرژی اولیه پی وی سی بازیافتی تا 90 درصد کمتر از تولید PVC خالص است. بازیافت PVC همچنین مشاغل سبز ایجاد می کند 730000 تن پی وی سی بازیافت شده در اروپا در سال 2020 از طریق به ایجاد بیش از 1500 شغل مستقیم در کارخانه های بازیافت کمک کرد.